AKTUÁLNĚ

Z důvodu nařízení vlády a vyhlášení nouzového stavu v celé ČR a s tím souvisejícími opatřeními, jsou všechny oslavy v Rodinném centru do odvolání zrušeny.
Děkujeme za pochopení.
2.4. 2020
Vážení rodiče,
S ohledem na vyhlášení nouzového stavu v celé ČR a s tím souvisejících opatření, jsme až do odvolání nuceni i nadále přerušit provoz našeho centra.
Dobrá zpráva nicméně je, že samotná výuka angličtiny Helen Doron English poběží dál, a to ve stejných dnech a časech, na které jste zvyklí. Bude se jednat o LIVE výuku, kterou Vašim dětem zprostředkujeme pomocí aplikace ZOOM. Začínat budeme se staršími dětmi od kurzů PWE, kde již minulý týden proběhly první lekce Daniely, Aničky Vlčkové a Petry. Další lektorky Šárka, Anetka a Anička se budou připojovat později dle vlastních možností. Lektorky Vás budou vždy informovat předem emailem.Co se týká mladších dětí a kurzů (TBS, IBD, FWF, MFWF, JWJ, MJWJ, Alpaboat), které jsou více vázané na práci s pomůckami a pohybové aktivity, budeme výuku v následujícím týdnu zkoušet a postupně také jako LIVE zavádět. V některých případech můžeme rozhodnout i o přerušení kurzu po celou dobu uzavření centra, zejména u nejmladších dětí.O dalším průběhu Vás budeme informovat postupně dle vývoje celé situace.
 

Rádi bychom zde ještě přidali informaci ke zkouškám Cambridge, které by měly v našem centru proběhnout 30.5.2020. Termín zatím platí. Pokud by se termín zkoušek neuskutečnil z důvodu nadále trvající situace s COVID-19, byl by stanoven nový termín, děti by tedy o zkoušku nepřišly. Jen, prosím, mějte na paměti, že přihlášené dítě je již závazné.

Informace k LIVE výuce:
Emailem obdržíte odkaz – pozvánku, na kterou kliknete (případně zkopírujete do vyhledávače), a která spustí instalaci aplikace ZOOM určené pro videohovoru do Vašeho počítače (tabletu/telefonu). Doporučujeme, abyste se k hovoru hlásili vždy alespoň 10 minut před samotným začátkem vyučovací hodiny a vyzkoušeli, že zvuk i video fungují, jak mají.
Studenti mohou sedět u stolu a budou mít připravenou učebnici, psací potřeby, zvýrazňovač, stojan (pokud se připojují z telefonu). S lektorem a ostatními účastníky výuky budou komunikovat přes obrazovku, je tedy důležité, aby nebyli rušeni.
Další informace můžete očekávat od svých lektorů.

Používání ZOOM je opravdu jednoduché a podle ohlasů z jiných center, kde už výuka probíhá, je to pro studenty vítané zpestření a zábava! Věříme, že se bude líbit i Vám a předem Vám děkujeme za feedback.

Termín zkoušek Cambridge, které by měly v našem centru proběhnout 30.5.2020, zatím platí.
Pokud by se termín zkoušek neuskutečnil z důvodu nadále trvající situace s COVID-19, byl by stanoven nový termín. Děti o zkoušku určitě nepřijdou. Děkujeme.
Přejeme pevné zdraví a dobrou náladu,
Tým Helen Doron English, 29.3. 2020

Vážení rodiče,
S ohledem na vývoj situace v ČR jsme se rozhodli  přerušit  výuku kurzů angličtiny  Helen Doron English.
DO ODVOLÁNÍ TEDY POZASTAVUJEME VŠECHNY NAŠE KURZY.
Aktuální dění ve světě nás nutí se zamyslet,  začít být více ohleduplní a myslet na druhé. My bychom se třeba z nemoci vyléčili, ale každý máte v rodině někoho, pro koho by mohlo být nakažení fatální. Nestojí nám to za to. Prosíme o shovívavost, zrušené lekce nahradíme v jiných termínech až se situace v ČR uklidní.
I když zůstávají Vaše děti děti doma, s angličtinou kontakt neztrácí díky naším aplikacím Helen Doron Stream, Kangi Club, www.teenbuzz.co a Teen Buzz Radio. Poslouchejte dál nahrávky, hrajte si na Kangi Clubu anebo poslouchejte online rádio v angličtině (studenti 12+).
Sledujte průběžně informace na našem webu www.koupak-mb.cz, facebooku Rodinné centrum a Café Koupák.
Děkujeme za pochopení a brzy na viděnou.
Tým Helen Doron English, Mladá Boleslav

Vážení rodiče,
v souvislosti s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR o uzavření základních, středních a vysokých škol bychom Vás rádi informovali, že podle všech dostupných informací se toto opatření na mateřské školy nevztahuje. Provoz MŠ bude tedy prozatím probíhat dle standardního rozvrhu.
Pokud by došlo k jakýmkoliv změnám, budeme Vás neprodleně informovat. Současně bychom Vás rádi upozornili na preventivní opatření, která byla v naší soukromé mateřské škole i rodinném centru zavedena:
Pokud jste Vy nebo Vaše děti v uplynulým dnech pobývali v lokalitách se zvýšeným výskytem nákazy koronaviru, prosíme Vás, abyste po dobu následujících 14 dní se svými dětmi nedocházeli na výuku i do MŠ. Zameškané hodiny si budete moci nahradit v jiném termínu.
Pokud Vaše dítě jeví i nepatrné známky nemoci, prosíme Vás, abyste jej z výuky i z pobytu v MŠ omluvili a do kolektivu nedocházeli až do jeho úplného uzdravení. Zameškané hodiny i dny v MŠ si budete moci nahradit v jiném termínu.V případě, že se rozhodnete docházku k nám v následujících týdnech z preventivních důvodů přerušit, Vaše rozhodnutí budeme plně respektovat. Prosíme nicméně, abyste se v takovém případě řádně omluvili, docházku do MŠ i výuku si budete moci nahradit v jiném termínu.
Děkujeme za pochopení a spolupráci a přejeme Vám pevné zdraví!
Kolektiv Rodinného centra Koupák

11.3. HLEDÁNÍ ŠAMBALY ANEB SPIRITUÁLNÍ PRAXE – ZRUŠENO

Povídání o energii kolem i uvnitř nás, jak ji čerpat pro sebe, pro naše projekty, přání. Povíme si situace, kdy nám může energie unikat a jak si ji uchránit. Dotkneme se technik Starého Egypta jenž pomohou prohloubit vnímání toků energie. Doba trvání: 2 hodiny. cena: 330 Kč, studenti do 24 let 180 Kč.

19.3. JAK SE PES UČÍ – PODROBNÉ MYŠLENÍ PSA – ZRUŠENO
Přednáška Ing.Bradáče
Co všechno tvoří, formuje a mění psí chování, jak pes pomocí učení může změnit vlastnosti, reakce a někdy i temperament, jaké jsou všechny druhy a způsoby učení psa, důležitost habituace a socializace a jak socializovat správně, jak vychovat poslušného psa pomocí běžných denních činností. Cena: 350,-Kč
Více o Ing. Bradáčovi

22.3. VAŘÍME PRO DĚTISeminář o stravování malých dětí – PŘESUNUTO NA  17. května od 15:00h
Nevíte si rady s jídelníčkem svého dítěte?  Řekneme si základní informace o tom, jaké by mělo být složení jídelníčku a skladba potravin u dítěte ve věku 1 – 3 roky. Uvedeme si konkrétní tipy na snídaně, hlavní jídla i svačiny vhodné pro děti. Neustále nestíháte, máte pocit, že v kuchyni trávíte hodiny, ztrácíte inspiraci a nevíte, co stále vařit? Ukážu vám své jednoduché a rychlé recepty, které jsou vhodné pro děti, ale chutnají i dospělým. Doba trvání: 2 hodiny (+ následná diskuze). Cena: 300,- Kč

Vezměte Vaše děti a přijďte k nám 30. dubna v době od 9:30 do 11:30h strávit příjemně dopoledne s opékáním buřtů, malováním na obličej, zpíváním s kytarou a dalšími činnostmi. Pokud by počasí nepřálo, akce bude zrušena. PŘIJĎTE V KOSTÝMU:-)

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY
Již máte možnost přihlásit se na naše letní příměstské tábory.